ART RECYCLE

Blog
img

BLOG

Bu yıl 26’ncısı gerçekleşen ECOMONDO2023 fuarına TÜDAM Delegasyonu ile katılım sağladık."

Bu yıl 26’ncısı gerçekleşen ECOMONDO2023 fuarına TÜDAM Delegasyonu ile katılım sağladık. Atık yönetimi ve döngüsel ekonomi gibi birçok kavramın bir arada bulunduğu fuarda değerli paydaşlar ile bir araya geldik.

img

BLOG

Araçlar hurdaya dönmüyor!"

Ülkemizde ömrünü tamamlamış otomobiller konusunda yapılan yatırımların karşılığını alamıyoruz.

img

BLOG

Çevre Eğitimlerimiz devam ediyor!"

Çevre bilinci, sıfır atık, sürdürülebilirlik, karbon ayak izi azaltım hedefleri ve döngüsel ekonomi kavramlarına değindiğimiz eğitimimizi Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş'de gerçekleştirdik. 

img

BLOG

TS EN ISO 14064-1:2019 Kurumsal Karbon Ayak İzi Eğitimi"

TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından düzenlenen TS EN ISO 14064-1:2019 Kurumsal Karbon Ayak İzi Eğitimi’ne ART Recycle olarak katılım sağladık.

img

BLOG

Türkiye Çevre Ajansı Ziyaretimizi Gerçekleştirdik. "

ART Recycle ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından tasarlanan Akümülatör Depozito Sisteminin Dijitalleşmesi projesinin anlatımı için Türkiye Çevre Ajansı-Geri Kazanım ve Üretici Sorumluluğu Direktörlüğü yetkilileri ile 14.08.2023 tarihinde bir araya geldik.

img

BLOG

62. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısı'na katılım sağladık. "

62. Meslek Komitesi Genişletilmiş Sektörel Analiz Toplantısına ART RECYCLE olarak katılım sağladık. Toplantı içerisinde bir çok sorular yanıtlandı ve sektör ile ilgili kararlar alındı.

img

BLOG

TÜDAM Danışma Kurulu Lansman ve Üye İştişare Toplantısı'na katılım sağladık."

19.06.2023 tarihinde gerçekleşen TÜDAM Danışma Kurulu Lansman ve Üye İştişare Toplantısı değerli üyelerin katılımı ile gerçekleşti.

img

BLOG

Geri dönüşüm süreci sürdürülebilir olmalı!"

Üreticinin gerçekleştirmiş olduğu sürdürülebilirlik raporları ve karbon ayak izi ölçümleri; atığın geri dönüşüm sürecinde işleme tesislerinde de aynı şekilde değerlendirilmelidir. Detaylar için tıklayınız!

img

BLOG

Değerli Metaller Geri Kazanılacak!"

Otomotiv ve elektronik atıkların geri dönüşümü konusunda uzmanlaşan ve bu alanda Türkiye'nin en büyük tesislerinden olan şirketimiz bu alanda da uzmanlığını arttırmaya başladı.  Detaylar için tıklayınız!

img

BLOG

Dijitalleşme faaliyetlerimizi hızlandırdık!"

Otomotiv sektöründe elektrikli araçlar konusunda gelişmeler devam ederken, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında birçok parametre sürece dahil oldu. Detaylar için tıklayınız! 

img

BLOG

We-Cycle: 2. Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı'na katılıyoruz!"

ART Recycle olarak Mayıs ayında gerçekleşecek "We-Cycle: 2. Çevre ve Geri Dönüşüm...

img

BLOG

IFAT Eurasia 2023 ziyaretçilerini bekliyor!"

Çevre teknolojileri ve atık yönetimi alanında bölgedeki en önemli etkinliklerden biri olarak kabul edilen IFAT Eurasia Uluslararası Çevre Teknolojileri İhtisas Fuarı, 27-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

img

BLOG

Atık Beyan Süresi Uzatıldı!"

“Atık Yönetim Yönetmeliği” Madde 9 (ğ) bendi kapsamında her yıl Mart ayı sonuna kadar EÇBS Atık Yönetimi Uygulaması üzerinden gerçekleştirilmekte olan atık beyanlarının süresi Türkiye Genelinde 8 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatılmıştır.”

img

BLOG

Atık Pil ve Akümülatörlerin Yönetimi Hakkında Yönetmelik Taslağı görüşe açılmıştır. "

Ülkemizde atık pil ve akümülatörlerin yönetimiyle ilgili esaslar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ...